Dietní stravování dětí

Stravování dětí je popsáno v sekci školní jídelna. Nad rámec běžného stravování nabízíme v naší jídelně pro děti se speciálními potřebami dvě varianty zajištění dietního stravování:

  • Nabízíme podávání doma připravované stravy v jídelně školky. I v tomto případě si jsme schopni zajistit uchovávání a další manipulace s pokrmem které vyhovuje náročným hygienickým předpisům pro připravě dětské stravy. Budeme pouze potřebovat písemný souhlas rodičů, že plně zodpovídají za zdravotní nezávadnost doneseného pokrmu.
  • Druhou možností je kompletní příprava dietní stravy (obědy a svačiny) pro děti, které jsou postiženy nejčastěji se vyskytujícími chronickými onemocněními, jako jsou diabetes mellitus, celiakie, Crohnova choroba a obezita, a to jedno jídlo denně + 2 svačiny.

Příklad jídelního lístku podle zvolené diety – celiakalie:

Pondělí Jablečný rosol
Zeleninová polévka s pohankou
Kuřecí plátek na bylinkách, vařený brambor
Křehký chléb s luštěninovo-zeleninovou pomazánkou
Úterý Domácí pribináček
Drůbková polévka
Zapečené brambory s uzeným masem, zeleninový salát
Pohankový chléb s tvarohovou pomazánkou a pažitkou
Středa Šunkové rolky s křenovou ricotou, bezlepkové pečivo
Bramborová polévka
Jáhelná musaka
Mrkvový salát s jablky a ananasem
Čtvrtek Zapečená polenty s kuřecím masem a rajčaty
Květákový krém
Rýžový nákyp
Quiche s pohankou, tempehem a smetanou
Pátek Jáhlová kaše se skořicí a jablky
Hovězí vývar s drožďovými knedlíčky
Kuřecí stehno pečené, míchaná zelenina, vařený brambor
Mozzarella s rajčaty a ledovým salátem

 

Konkrétní dietní program je možné si dohodnout s Managerem školní jídelny, kontakt na managera jídelny zprostředkují pracovníci mateřské školy. Hotelová škola jídelna. Základem přípavy dietní stravy je kompletně oddělená příprava pokrmů od běžného provozu kuchyně, naše školní jídelna je na takto oddělenou přípravu vybavena.

zdrava-skola

ms-zdravé-jídlo